Sikeresen pályáztunk az Erzsébet-karácsony felhívásra, így iskolánk 4. és 6. osztályos tanulói, kísérőikkel három napot töltöttek a zánkai táborban. A tábor Főtere ünnepi díszekbe öltözött, az adventi időszakból jól ismert, karácsonyi forgatagokat idéző hangulat várt minket. A Főtéren felállított faházakban különböző finomságokból – linzer, pozsonyi kifli, tea, forró csoki – választhattunk. Napközben a Klubhelyiség szabadon látogatható volt, pingpongoztunk, csocsóztunk, léghokiztunk és társasjátékoztunk. Csoportunk csupa ünnepi hangulatú és szórakoztató programokon vett részt. A „Karácsonyi Futamon” sportos, tréfás, izgalmas játékok során mérték össze ügyességüket az ország különböző iskoláiból érkezett csoportok, csapatunk az 5. helyen végzett. A Fővárosi Nagycirkusz magyar és külföldi artistái, művészei csak az Erzsébet – karácsonyon bemutatott, egyedi műsorral készültek. A műsorban felléptek többek között egyensúlyozó művészek, zsonglőrök, artisták és légtornász is. Az Erzsébet-karácsony különlegessége a tábor Főterén felállított plasztik korcsolyapálya, legtöbb tanulónknak most volt először korcsolya a lábán. A gyerekek nagy örömére a felfújható akadályokkal berendezett lézerharc-pályát is kipróbáltuk. Első este zenés, táncos, betlehemes előadást tekintettünk meg, második este Caramel karácsonyi koncertjén vettünk részt. Egy fergeteges Disco party-val zártuk a napot. Tanulóink közös élményekkel és örök emlékekkel tértek haza.

Németh-Király Ágnes