Felsős diákjainkkal és kollégákkal egy októberi délutánon ellátogattunk Szergénybe, édesanyám szülőfalujába, ahol egy helytörténeti gyűjteményt tekintettünk meg.

A gyűjtemény az egykori tanítólakás hét termében kapott helyet. A helyiségekben megelevenedik a múlt, elődeink tárgyai, bútorai és régi viseletbe öltözött bábuk formájában. Hajdani gyerekjátékok, iskolasarok, egykori mesterségek szerszámai és a falusi gazdaságban használt eszközök is láthatók. A fényképek az elmúlt 100 év kultúrális, sport- és hitélet eseményeit örökítik meg. A gyűjtemény Buzás Etelka tanítónő munkásságának köszönhető, aki gondozója ennek az őseink által hátrahagyott, s a jelenkor számára gondosan összegyűjtött „kincseknek”.

Érkezésünkkor a gyerekek játékos formában ismerkedhettek a régi időkben használt kifejezésekkel, szavakkal, s próbálták megfejteni a jelentésüket. Hazainduláskor pedig népi játékokkal múlattuk az időt, jó kedvet, hangulatot vittünk a délutánba.
Egy csepp a múltból, a történelemből… Aki velünk tartott, bizonyára gazdagodott élménnyel és tudással.
Varga Lászlóné