Iskolánkban évről-évre megrendezésre kerül a pályaorientációs nap. Sajnos az egészségügyi helyzet miatt elmúlt évben ezt nem tudtuk megrendezni, de az idei tanévben lehetőséget kaptunk ennek lebonyolítására.

Az eseményre március 26-án került sor. Az osztályok más-más helyszíneken nyertek betekintést az ott folyó munkákba, tájékozódhattak az egyes területek feladatairól, az oda szükséges elvárásokról.

Az alsós osztályok ellátogattak a helyi termelői piacra, Dr Lupo cipőboltba, Varga Gyula asztaloshoz. Az utóbbi vendéglátónknál megtekinthettük, hogy készül egy kisebb szekrény, sőt, egyes munkafolyamatot ki is próbálhattak tanulóink.

A felsős osztályok Ruzsa László helyi kőfaragón kívül már kimozdultak településünkről, pl. a sárvári Lafuma Hungária Kft, Sága Foods Zrt és a Park Inn by Radisson szálloda engedte be őket a falai közé.

Köszönjük mindenkinek, aki segédkezett a program lebonyolításában! Reméljük, hogy a következő években is sor kerülhet erre a rendezvényünkre!

Kissné Pócza Krisztina