Ádvent a várakozás, a nyugalom, az elmélkedés, és az adakozás időszaka. Idén immár 4. alkalommal szerveztünk adománygyűjtést iskolánk diákjai körében az adventi időszakban. Az adománygyűjtés fontos része a társadalmi szolidaritásnak, a közösségi összefogásnak és nem utolsó sorban fontos nevelő célzata is van.

Az idei ádventi időszakban a hegyfalusi Gondviselés Háza rászoruló, „magányosan” élő idősei számára gyűjtöttünk édességadományokat. Az idősek otthonában minden évben szeretettel, és várakozással készülnek látogatásunkra.

Együttlét, család, ajándékozás, szeretet, általában ezek a fogalmak jutnak eszünkbe karácsonykor, és ezeket az érzéseket éljük át szeretteink, családtagjaink körében. De vajon milyen lehet a karácsony egy idősek otthonában? Nehéz erre választ adni. Célunk az volt, hogy idős embertársaink számára az ünnepi időszakot még meghittebbé tegyük.

Az összegyűjtött adományokat december 12-én, iskolánk 7. osztályos tanulói adták át ünnepi ádventi műsor keretében.

Horváth Edina Terézia