A Vas Megyei Család, Esélyteremtő és Önkéntes Ház és a Vakok és Gyengénlátók Vas Megyei Egyesülete együttműködésével Esély Órán vehetett részt iskolánk 25 tanulója. Az érzékenyítés célja a gyerekek szemléletformálása és érzékenyítése a fogyatékossággal élők iránt. A foglalkozáson a vakok, gyengénlátók, látássérültek akadályoztatottságát mutatták be. A diákok a látássérült, illetve vak emberek helyzetét élhették át, próbálhatták ki egy-egy feladatban. A kutyával együtt végzett játékok oldották a hangulatot és a gyerekek aktivitását is nagyban fokozták. Esélyteremtő, szemléletformáló, tapasztalat-, és élményszerző programunkért külön köszönet Bősze Györgynek, a Vakok és Gyengénlátók Vas Megyei Egyesülete elnökének.

Németh-Király Ágnes