Erdei iskola Döbröntén

Három napos erdei iskola keretében biztosítottunk a 6. évfolyamosok számára programokat Döbröntén és környékén, ahol érezhették a közösséghez tartozás pozitív élményét, a felelősségvállalást egymásért. Az erdőismereti túra érintette a rablólovagok várát, a Katalin-forrást, illetve a Bittva-völgyet. Köveket, kőzeteket, ásványokat, ősmaradványokat, ritka orchideákat kerestek. Kísérleteket végeztek a vízzel, a vízben, megfigyelték a vízi élőlényeket. Éji bátorságpróbán tesztelték önmagukat.

Az egész napos erdőismereti túra során (17km) cél Magyarpolány volt. Az íjászatot gyakorlott fegyverforgatók segítségével teljesen biztonságos körülmények között próbálták ki. Gannán megtekintettük az Esterházy család mauzóleumát. A gannai ökogazdaságban a gazdálkodási bemutató mellett megnéztük, illetve megsimogatták a gyerekek az ott tartott állatokat, valamint megismerkedtek a sajtkészítés folyamatával, és meg is kóstolták a friss, házi sajtot. Az együtt töltött napok alatt jártuk a természetet, rengeteg új ismeretet, élményeket szereztek. Mélyítették az osztályközösséget, tanultak magukról, másokról, másoktól. Köszönet a Szülőknek és a rábapatyi Önkormányzatnak, hogy támogatták programunk megvalósulását.

Németh-Király Ágnes
osztályfőnök