Az idei erdei iskolát is a Bittva patak völgyébe, patakok és források csobogásától hangos pihenőparkba szerveztük, melyen iskolánk 6. és 8. osztályos tanulói vettek részt.

Az együtt töltött napok alatt jártuk a természetet, rengeteg új ismeretet, élményeket szereztek tanulóink. Kisvasúttal kirándultunk Tapolcafőre, e kirándulás alkalmával bejártuk a karsztvízgyűjtő területeket. Voltunk Gannán, Döbröntén, Németbányán, Farkasgyepűn, majd Iharkúton, ahol megnéztük a felhagyott külszíni bauxitbányát. Visszatekintettünk dinoszauruszokkal teli világunkba is. Megismerkedtünk a Bakony növény és állatvilágával, a régi bakonyi emberek tevékenységeivel. Betekintést kaptunk a bakonyjákói faüzem működésébe. Játszottunk, beszélgettünk, számháborúztunk, rendeztünk tutajkészítő és tutajúsztató versenyt, zenés estet. Köszönet a Szülőknek és a Rábapatyi Önkormányzatnak, hogy támogatták programunk megvalósulását.