Az iskolánk névadójáról, Arany Jánosról 2024. március elsején emlékeztünk meg. Iskolánk 5. osztályos tanulói segítségével megismerkedhettünk Arany János családjával. A visszaemlékezésekből megtudhattuk, hogy Aranyt és feleségét mély, egymás támogatására és tiszteletére épülő vonzalom kötötte össze. Gyermekeik előtt jó példával jártak, szeretetteljes, melegséget, nyugalmat árasztó családi életet biztosítottak nekik.

,,Aranyálmok” vers- és prózaírói pályázatunkat ,,Családi kötelék” címmel hirdetettük meg a tankerület iskolái között. Ünnepségünkön adtuk át a legötletesebb alkotások, legkreatívabb írások és a legaranyosabb költemények íróinak díjait is.

Nyertes művek

Baranyai Liza Emese 8.o.
Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola

Talán

Erős Vivien 7.c osztályos tanuló
Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola

Családi titok

Krausz Gabriella 3.b.
Dr. Tolnay Sándor Általános Iskola Gyöngyösfalu

A fenyőfa lakói

Nagy Johanna 5.b  osztály
Sárvári Nádasdy Tamás Általános Iskola

Boldog család, szerető rokonság

Szalai Regina 8.a.
Dr. Csepregi Horváth János Általános Iskola Csepreg

Családi kötelék

Dávid Martina 8.o.
Rábapatyi Arany János Általános Iskola

Családi kötelék

Hegedűs Hanna 7.o.

Rábapatyi Arany János Általános Iskola

Család