Minden év szeptember 30-án ünnepeljük a magyar népmese napját, és ezzel tisztelgünk Benedek Elek „a nagy mesemondó” születésnapja előtt. A népmese a nemzeti kulturális örökségünk fontos része. A népmesék olvasása, hallgatása nem csupán élményt nyújt, de fejleszti a gyermekek empatikus készségét, problémamegoldó képességét, általuk megismerhetik régi szavainkat, szólásainkat, a régi foglalkozásokat, babonákat, hiedelmeket, segítség számukra a jó és a  rossz cselekedetek összehasonlításában, az igazságosság megértésében.  A népmese számtalan féle fejlesztő hatással van a gyermek lelki- és szociális fejlődésére.

Iskolánk 2. osztálya az idei évben is szeptember 30-án, pénteken, megemlékezett a magyar népmese napjáról. Játékos projektnap keretein belül a gyerekek jelmezt ölthettek és egy nap erejéig kedvenc mesehősük bőrébe bújhattak. Elhozhatták kedvenc népmeséjüket. Játékos feladatok segítségével megismerkedtünk számtalan mesehőssel, meseszámokkal, varázslatos helyszínekkel, csodás népmesei eszközökkel. Megemlékeztünk Benedek Elekről. A projektnap zárásaként pedig elkészítettük tűzokádó sárkányainkat is. Vidám hangulatban, kellemesen telt  ez a nap.

Meséljünk a gyerekeknek minél többet, meséljünk nekik nap, mint nap!

Sági Eszter
tanító