2022. december 1-jén a 7. osztályosok a Kazamaták titka című projektnapon vettek részt Sárváron. A Sárvári Tinódi Gimnáziumban a balesetvédelmi oktatás után a „Kazamaták titka” filmrészleteit tekintették meg. Ezután fémmel kísérleteztek: rézpénzből ezüstpénzt készítettek. A gimnáziumban pereccel vendégelték meg a gyerekeket. A perec mellé minden tanuló elkészített magának egy bögre habos kakaót. Rövid séta következett a Barabás György Műszaki Szakképző Iskolába, ahol a Digitális Közösségi Alkotóműhelyben mindenki megtervezte és lézergravírozta saját tallérját. A program zárásaként a Nádasdy Ferenc Múzeumban múzeumpedagógia óra következett, ahol megtekintették a dísztermet, Sylvester János Újtestamentumát, majd interaktív módon fedezték fel a gyerekek a bajor ezüstkincset. Útban a buszmegálló felé megcsodálták Sárvár karácsonyfáját és a Kossuth téren felállított betlehemet is. Sok élménnyel gazdagodtak a programokon a gyerekek. Köszönet mindenkinek, akik lehetővé tették ezt a szép napot.